O PROJEKTU

Projekt Tiskárna Kristiánov nabízí netradiční bydlení a nebytové prostory v komplexně zrekonstruovaném areálu se zajímavou historií.  Dominantou komplexu je 32 metrů vysoký nefunkční komín, který je vidět i ze vzdálených koutů Liberce. 

jednotek
0

1 až 4+KK

od klasických obytných prostoru po penthausy

do centra města
0 min

5-7/2024

zahajení druhé etapy

Zahradní čtvrť
s měšťanskými domy

Jedná se o již zmíněných 5 vil z období neorenesance, historicky lemující Panskou ulici (dnešní ul. 8. března). Právě tudy vedl v historii hlavní příjezd k zámku. Tyto vily s předzahrádkami jsou v těsném kontaktu s ulicí, obyvateli a kolemjdoucími. Proto je přízemí vil vhodné jako nebytový prostor určený pro kavárny, cukrárny a jiné služby. Patra vil slouží jako klasické obytné prostory dispozičně řešené jako 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk. Celkem se jedná o 34 obytných jednotek.

Industriální budovy bývalé tiskárny​

Byty umístěné v bývalých industriálních budovách nabízejí dispoziční řešení 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk a penthausové 5+kk. Areál je výškově členěn na patra, jednotky v nižších patrech disponují předzahrádkami a terasami, ve vyšších pak lodžiemi a ocelovými balkóny zavěšenými z fasády. Industriální styl je podtržen ikonickými okny prohloubenými na úroveň podlahy.

Historické okénko

Píše se rok 1791 a v ulici 8. března vyrůstá Bergerův dům, který se za pár let stává první libereckou manufakturou. V blízkosti Bergerova domu vyrůstají i další vilové domy. Ty se následně stávají součástí velkého tiskárenského komplexu, který je v meziválečném období největším německým tiskařským závodem v Čechách. Od 90. let 20. století však nevyužívaný objekt čeká na svou druhou šanci. Šanci, kterou právě dostává.

Najeďte myší a vyberte dům

Vyberte si

ATELIÉR BYT VILU PENTHOUSE KANCELÁŘ PROVOZOVNU

Prémiové standardy provedení

Snížení energetické náročnosti budov je naší prioritou. Proto jsou všechny byty vybaveny rekuperací vzduchu a podlahovým topením. Milovníky přírody a výhledů potěší pobytové terasy se zahrádkami na rovných střechách stavby. Na ostatních střechách budou osazeny fotovoltaické panely s napojením na bateriové uložiště. V rámci alternativních technologií bude instalována kogenerační jednotka s produkcí elektrické energie a tepla pro vytápění a ohřev teplé vody. V areálu bude implementována lokální distribuční soustava.

Nazmar nepřijde ani dešťová voda. Areál disponuje dešťovou jímkou, díky které budou v areálu zavlažovány stromy, trávníky a tato voda bude také používána pro splachování toalet v bytech. Cílem výše uvedeného je snížení měsíčních provozních nákladů a ochrana životního prostředí.

Lokalita

Společně se Starým a Novým Městem tvoří Kristiánov centrální triangl města Liberec. Kristiánov se nachází na východě Liberce a žije zde přes 5 tisíc obyvatel. Městská čtvrť vznikla s cílem vybudovat reprezentativní okolí přilehlého zámeckého areálu a slavného Liebiegova paláce.

Lokalita

Společně se Starým a Novým Městem tvoří Kristiánov centrální triangl města Liberec. Kristiánov se nachází na východě Liberce a žije zde přes 5 tisíc obyvatel. Městská čtvrť vznikla s cílem vybudovat reprezentativní okolí přilehlého zámeckého areálu a slavného Liebiegova paláce.
3

Nákupy

V ulici se nachází supermarket Lidl (1 minuta chůze), o kousek dál i Billa (5 minut chůze). Obchodní centrum Forum Liberec je v dochozí vzdálenosti 3 minuty.
4

Doprava

Díky dobré lokaci v srdci Liberce budou mít obyvatelé bezproblémový přístup k městské hromadné dopravě. Autobusová zastávka Fügnerova je vzdálená 2 minuty chůze. Pravidelné autobusové linky propojují místo s celým Libercem. Autobusové nádraží Liberec, odkud jezdí například regionální autobusy, je vzdálené 1,5 kilometru, hned vedle se nachází i vlakové nádraží. Do budoucna je v plánu místo zklidnit a odlehčit od městské infrastruktury. 
5

Vzdělání

Rodiče zajisté rádi uslyší, že se v blízkosti bytového komplexu nachází mateřská i základní škola. Celkově je v Liberci z čeho vybírat. Ve městě se nachází desítky mateřských školek, základní školy, škola speciální či gymnázia. Poblíž místa se nachází i Technická univerzita, knihovna a Severočeské či Technické muzeum.
6

Aktivní vyžití

Krásný zámecký park je doslova coby kamenem dohodil – přes ulici. Hned vedle se nachází i park Gutenbergova, který je pro pikniky jak dělaný. Aktivnější jedinci zajisté rádi využijí blízká tenisová hřiště, plavecký bazén (1,2 km), aquacentrum Babylon (1,1 km) či sportovní centrum (2,4 km).

Další projekty

konhefrovy domy

Ať už jde o byty, dvojdomy, řadové či solitérní domy, nebo třeba domy v zemi, jedno mají společné – jsou chytré, ekologické, úsporné, moderní, praktické, zkrátka vychytané a dokonalé. Toto bydlení budoucnosti, ocení jak ti, kteří chtějí mít centrum Prahy na dosah ruky, tak ti, kteří touží po možnosti rychlého úprku z rušného velkoměsta na čerstvý vzduch.

domy mcely

Mcely je místo se silnou pozitivní energií. Se mladými architekty jsme vytvořili sjednocující koncept. Určili jsme hlavní tvary domů, výšky střech, základní barevnost domů. Máme sjednocující filozofii architektury. Duši místa, která architekturu činí krásnější.

klánovické terasy

Pilotní projekt nového žití a bytí. Můžete bydlet v Praze nebo můžete bydlet v zahradním městě Praha – Klánovice. Těšte se ze spojení nejmodernějších technologií pro spokojené a šetrné bydlení. Více informací v rubrice Projekt. Vložte své bydlení do rukou developera s více než 25 letou zkušeností.